Uszkodzone budynki

Odszkodowania za uszkodzony budynek

Oferujemy naszym Klientom pomoc w uzyskaniu odszkodowań za uszkodzony budynek. Nie bez powodu wiele osób decyduje się na wykupienie ubezpieczeń majątkowych. Ich celem jest to, by w razie szkód wyrządzonych przez wypadki losowe czy anomalie pogodowe ubezpieczyciel wypłacił odszkodowanie, które pozwoli na pokrycie kosztów remontu czy odbudowy budynku. Z naszego doświadczenia wynika, że prawie wszyscy ubezpieczyciele zaniżają odszkodowania za uszkodzenia budynków. Niezależnie od tego, czy sprawa dotyczy mieszkania, domu czy budynków rolniczych, ubezpieczyciele stosują szereg niezgodnych z prawem praktyk, mających na celu obniżenie wysokości wypłacanych odszkodowań. W konsekwencji wypłacone środki nie pozwalają na wykonanie niezbędnych remontów.


Dlatego niezwykle istotne jest prawidłowe prowadzenie sprawy już od samego początku, tj. zaczynając od prawidłowego zgłoszenia szkody, przez oględziny nieruchomości i szczegółowe opisanie zakresu szkód po weryfikację sporządzonego kosztorysu i wysokości wypłaconego odszkodowania. Nasi prawnicy mają duże doświadczenie w sprawach dotyczących odszkodowań za uszkodzony budynek. Dzięki temu mogą ocenić, kiedy i w jaki sposób ubezpieczyciel działa na szkodę Klienta. Po zauważeniu nieprawidłowości podejmujemy działania eliminujące takie praktyki.


W jaki sposób można uzyskać odszkodowanie za zniszczony dach?


Silne wichury czy nawałnice często doprowadzają do wielu zniszczeń. Dlatego tak ważne jest ubezpieczenie domu czy budynku gospodarczego. W przypadku zerwania dachu warto się starać o odszkodowanie majątkowe. Przed zgłoszeniem sprawy do ubezpieczyciela, można zabezpieczyć uszkodzenia. Dzięki temu nie będą się one powiększały i powodowały kolejnych strat. Jeśli nie ma takiej konieczności – nie należy naprawiać szkody przed jej zgłoszeniem, ponieważ może to utrudnić całe postępowanie. Przed wykonaniem drobnych prac zabezpieczających, warto jednak pamiętać o zrobieniu zdjęć, które udowodnią powstałe podczas wichury czy ulewy zniszczenia. Przed wizytą rzeczoznawcy należy także spisać na kartce wszystkie uszkodzenia.


Następnie trzeba zgłosić szkodę do ubezpieczyciela, który w ciągu 2-3 dni wyśle na posesję swojego rzeczoznawcę. Jego zadanie stanowi ocena zniszczeń, zrobienie zdjęć oraz sporządzenie protokołu – na podstawie tej opinii ustalona zostanie kwota odszkodowania. Ważne jest dopilnowanie, by protokół i zdjęcia były jak najbardziej szczegółowe. Niedopatrzenia na tym etapie mogą znacznie utrudnić uzyskanie pełnego odszkodowania. Jeżeli nie będą się Państwo zgadzać z opinią rzeczoznawcy, można złożyć odwołanie. Po wizycie rzeczoznawcy możliwe jest wykonanie pełnego remontu. Warto ustalić zakres niezbędnych prac naprawczych, zachować kosztorysy inwestorskie oraz zbierać wszystkie rachunki i faktury za zakup materiałów budowlanych i za korzystanie z usług specjalistów. Ubezpieczyciele bardzo często zaniżają wypłacane odszkodowania. Z tego powodu oferujemy naszą pomoc w uzyskaniu odszkodowania za zerwany dach. Zajmiemy się kompleksową obsługą Klienta – dopełnimy wszelkich formalności i będziemy Państwa reprezentować podczas postępowania.

 

Jeżeli mają Państwo jakiekolwiek pytania

zapraszamy do kontaktu

Ultima Kancelria

ULTIMA Sp. z o.o.

Kancelaria prawno-rachunkowa

Kontakt