odszkodowania lotnicze

Zwroty bankowe z umów kredytów konsumenckich

Spłacasz kredyt konsumencki? Możemy odzyskać poniesione przez Ciebie koszty kredytu i obniżyć Twoje raty o część odsetkową, dzięki czemu będziesz spłacał tylko kapitał.

Być może dzisiaj Twój kredyt przyprawia Cię o ból głowy, albo spędza sen z powiek. Jego raty rosną, coraz trudniej jest go spłacać i najchętniej pozbyłbyś się go jak najszybciej. Nieustannie zastanawiasz się jak szybciej spłacić kredyt konsumencki? Jak zmniejszyć wysokość rat kredytu i czy to w ogóle możliwe?

Mamy dla Ciebie dobrą wiadomość! Jeśli Twoja umowa kredytowa zawiera błędy, możesz odzyskać sporo pieniędzy od banku, a nawet znacznie zmniejszyć swoją ratę. Sankcja kredytu darmowego pozbawia bank prawa do pobierania odsetek, prowizji i innych kosztów. Pomożemy Ci z niej skorzystać, abyś uzyskał całkowicie darmowy kredyt.

O co chodzi z sankcją kredytu darmowego?

Sankcja kredytu darmowego uprawnia Ciebie, jako konsumenta – kredytobiorcę do zamiany kredytu na bezkosztowy, jeśli bank dopuścił się naruszeń przepisów wymienionych w ustawie o kredycie konsumenckim, tj. jeśli umowa zawiera błędy lub nie zawiera ustawowo wymaganych informacji. To oznacza, że musisz spłacić otrzymany z banku kredyt, ale wyłącznie kapitał, bez odsetek, prowizji, ubezpieczeń i innych kosztów kredytu. Dzięki temu bank zwróci Ci nienależnie pobrane opłaty, a rata Twojego kredytu może obniżyć się nawet o połowę. Coraz więcej Złotówkowiczów jest świadoma swoich praw i walczy z bankami o swoje pieniądze w sądach.

Jakie błędy są najczęściej popełniane przez banki w umowach kredytowych/pożyczkowych?

Do najczęstszych błędów popełnianych w umowach bankowych należą:
• niewskazanie przez kredytodawcę całkowitego kosztu kredytu, rzeczywistej rocznej stopy oprocentowania i założeń przyjętych dla ich wyliczenia,
• podanie tych kwot w sposób błędny,
• niewskazanie w umowie przez kredytodawcę możliwości rozliczenia przez kredytobiorcę prowizji i innych kosztów w przypadku częściowej lub całkowitej spłaty kredytu

Jakie umowy podlegają sankcji kredytu darmowego?

•Zawarte po 18 grudnia 2011 r.,
• na maksymalną kwotę 255 550 zł lub jej równowartość w walutach obcych,
• zawarte przez konsumenta, czyli osobę fizyczną, a nie przez spółkę lub JDG

Kto może skorzystać z sankcji kredytu darmowego?

Konsument, czyli osoba fizyczna zawierająca umowę z bankiem lub inną instytucją pożyczkową, na cele nie związane z prowadzoną działalnością gospodarczą lub zawodową.

Jak to działa?

Jeśli stwierdzisz, że Twoja umowa kredytowa zawiera błędy uprawniające Cię do skorzystania z sankcji kredytu darmowego, możesz złożyć pisemne oświadczenie do banku o skorzystaniu z tej instytucji. Jeśli bank nie zastosuje się do Twojego oświadczenia, to będziesz mógł dochodzić swoich praw przed sądem.

Ile mam czasu na skorzystanie z sankcji kredytu darmowego?

Uprawnienie do skorzystania z sankcji kredytu darmowego wygasa po upływie roku od dnia spłaty kredytu. A zatem możesz z tego skorzystać jeśli aktualnie spłacasz kredyt lub pożyczkę, albo nie minął jeszcze rok od ich spłaty.

Jak będzie wyglądała spłata mojego kredytu po skorzystaniu z sankcji kredytu darmowego?

Będziesz spłacał jedynie ratę kapitałową w terminach zgodnych z umową kredytową. Bank zwróci Ci wszystkie raty odsetkowe, prowizje i inne koszty, które już zapłaciłeś w związku z otrzymanym kredytem.

Co możesz zyskać korzystając z sankcji kredytu darmowego?

• Zwrot wszystkich zapłaconych przez Ciebie odsetek, kosztów oraz prowizji,
• umorzenie przyszłych kosztów oraz odsetek pozostałych do końca obowiązywania umowy kredytowej,
• zmniejszenie comiesięcznej raty nawet o połowę

Co trzeba zrobić?

Przeanalizuj swoją umowę! Jeśli Twoja umowa kredytowa zawiera błędy, to walcz o swoje! Jeśli jednak nie masz ani czasu, ani ochoty tego robić w pojedynkę, a co gorsza umowa jest długa, skomplikowana i nic z niej nie rozumiesz, to przekaż nam swoją sprawę.

Przeanalizujemy Twoją umowę kredytową i jeśli zawiera nieprawidłowości, będziemy mogli odzyskać poniesione przez Ciebie koszty kredytu i obniżyć Twoje przyszłe raty. Już teraz weź telefon do ręki i po prostu zadzwoń pod numer: 531 423 300 albo napisz maila na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Możesz od razu dołączyć skan swojej umowy kredytowej.

 

Jeżeli mają Państwo jakiekolwiek pytania

zapraszamy do kontaktu

Ultima Kancelria

ULTIMA Sp. z o.o.

Kancelaria prawno-rachunkowa

Kontakt